Nadchodzące Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

 • To wydarzenie minęło.

Holistycznie po zdrowie, szczęście i urodę | 20-22 marca 2020

20 marca @ 08:00 - 22 marca @ 17:00

Miejsce warsztatów: Agroturystyka Zacisze
Chełmsko Śląskie
ul. Sądecka 83

Cel warsztatów: Relaks ciała i umysłu. Poznanie metod podnoszących jakość życia, służących zdrowiu, urodzie i wewnętrznemu wyciszeniu.

Pyszna kuchnia: wegańska, bezglutenowa, sprzyjająca zdrowiu i urodzie.

Posiłki: śniadania, obiadokolacje.

Noclegi: pokoje 2 i 3 – osobowe z łazienkami.

Organizatorzy: ESITO AJ sp. z o.o.; Inga Schorowska – trenerka metody Somayog, certyfikowany nauczyciel Techniki Alexandra.20 marca (piątek)

16.00 – 17.00 – przyjazd gości i zakwaterowanie
17.15 – 18.00 – obiadokolacja
18.00 – 18.20 – spotkanie informacyjne
18.30 – 19.30 – warsztaty kosmetyczne: – Jak efektywnie oczyścić i rozświetlić swoją twarz – Agata Silczak, Jolanta Dyjakon – Gimnastyka mięśni twarzy – Jolanta Dyjakon
20.00 – 22.00 – wprowadzenie do jogi klasycznej i technik medytacyjnych (wykład + praktyka) – Inga Schorowska


21 marca (sobota)

8.30 – 9.30 – pranayam (techniki oddechowe) – ćwiczenie świadomego oddychania, które ma wpływ na metabolizm, emocje oraz dające wsparcie w sytuacjach stresowych – Inga Schorowska
9.45 – 10.30 – Śniadanie
10.45 – 11.45 – Poznaj klucz, który w znaczący sposób może poprawić kondycję Twojej skóry i przyczynić się do „odjęcia” wizualnie kilku lat. Świadomość i bezpieczeństwo stosowania kosmetyków – Agata Silczak – Gimnastyka mięśni twarzy – Jolanta Dyjakon
11.45 – 12.00 – przerwa na kawę, herbatę, deser
12.15 – 14.45 – Teoria i praktyka Somayog, metody łączącej jogę klasyczną ze współczesnymi technikami fizjoterapeutycznymi, która przywraca młodzieńczą sprawność i „cofa czas” (rozluźnianie i rozciąganie mięśni, wzmacnianie mięśni głębokich, techniki autoterapii opartych na pracy z powięzią) – Inga Schorowska
14.45 – 16.00 – czas wolny
16.00 – 17.00 – Trening na świeżym powietrzu – rozgrzewka i zasady chodzenia nordic walking/ spacer; rozciąganie – Agata Silczak, Jolanta Dyjakon
17.30 – 18. 30 – Wpływ stresu na ciało fizyczne i umysł, odruch stresu, niwelowanie długotrwałych skutków stresu – wykład Inga Schorowska
18.45 – 20.00 – kolacja i czas wolny
20.00 – 22.30 – Praca z umysłem (koncentracja, relaksacja, medytacja) – wykład; prezentacja podstawowych technik pracy z umysłem pomocnych w codziennym życiu, które zapewniają pewność siebie, poczucie wewnętrznego spokoju i pogodę ducha – Inga Schorowska


22 marca (niedziela)

8.00 – 9.00 – Trening na świeżym powietrzu – rozgrzewka; trening nordic walking/spacer; rozciąganie – Agata Silczak, Jolanta Dyjakon
9.00 – 9.15 – Gimnastyka mięśni twarzy – Jolanta Dyjakon
9.30 – 10.30 – Pranayam (techniki oddechowe) – praktyki oddechowe wpływające na konkretne układy w organizmie oraz wywołujące pożądane stany umysłu – Inga Schorowska
10.45 – 13.00 – Śniadanie oraz czas wolny
13.00 – 15.15 – Ergonomia codziennych czynności – Technika Alexandra (teoria i praktyka). Obserwacja i korekta szkodliwych nawyków obecnych w codziennych czynnościach i w pracy zawodowej, takich jak sposób chodzenia, siedzenia, reakcje emocjonalne, odpowiedź na stres. Przywrócenie radości i lekkości w funkcjonowaniu ciała i umysłu – Inga Schorowska
15.30 – Podsumowanie warsztatów i pożegnanie gości
16.00 – 17.00 – ObiadokolacjaZapisy i kontakt:

Agata Silczak: tel.: +48 570 703 103, e-mail: agata.l.silczak@wp.pl

Liczba miejsc: 10; rezerwacja miejsca po dokonaniu przedpłaty – 150 zł.

Cena pobytu: 560 zł za osobę- przy rezerwacji miejsca do dnia 8.03.2020; 580 zł – po tym dniu.

Co ze sobą zabrać?:

 1. Matę do ćwiczeń i koc
 2. Ciepły dres i wygodną odzież do ćwiczeń na sali, małe poduszeczki przydatne w trakcie zajęć.
 3. Kije do nordic walking
 4. Wygodne buty i ubranie do treningu i spacerów na zewnątrz.


Prowadzące:

Inga Schorowska – nauczycielka Techniki Alexandra, certyfikowana przez ATI, trenerka metody Somayog, mgr fizjoterapii. Wykłada Somayog i Technikę Alexandra na Studiach Technik Relaksacyjnych i Studiach Psychosomatycznych Praktyk Jogi na Wrocławskim AWF. Prowadzi Stowarzyszenie Metody Somayog, Edukacji i Rozwoju.

Więcej informacji: ingaschorowska.pl

Agata Silczak – twórca laboratorium analityczno – badawczego, wykonującego między innymi badania kosmetyków pod kątem zawartości substancji niebezpiecznych, z kilkunastoletnim doświadczeniem pracy w przedmiotowym zakresie. Obecnie producentka (współwłaścicielka ESITO) bezpiecznych, naturalnych kosmetyków marki ESITO, produkowanych na bazie autorskich receptur. Miłośniczka przyrody i „hobbystyczny ekolog”. Świadoma wpływu dodatków chemicznych i toksyn na zdrowie, samopoczucie, stan skóry, włosów i paznokci. Zwolenniczka holistycznego podejścia do zdrowia i urody.

Jolanta Dyjakon – dr nauk technicznych, matematyk. Pasjonatka sportu i czynnego spędzania czasu. Rekreacyjnie, dla zdrowia i urody uprawiająca różne dyscypliny sportu. Swoją pasją sportową potrafi zmobilizować innych do aktywności fizycznej. Zwolenniczka naturalnych metod pielęgnacji zdrowia i urody. Współwłaścicielka ESITO.

Danusia Rondzisty – Pietrzak – kucharka ajurwedyjska, dyplomowana konsultantka Ajurwedy II stopnia. Jest ambasadorką świadomej i zgodnej z naturą sztuki trawienia na poziomie ciała, duszy i umysłu. Kiedy gotuje cały świat przestaje istnieć. Gotuje w zgodzie z naturą i w duchu Ajurwedy czyli z miłością i najwyższą starannością, tak aby potrawy służyły w konkretny sposób. W przygotowywane pokarmy wkłada dużo uwagi, miłości i radości. Sporządzane przez nią posiłki są lekarstwem dla ciała, duszy i umysłu. Są smaczne, ale również mają moc wzmacniającą, terapeutyczną i przede wszystkim nieobciążającą organizm.

Atrakcje Chełmska Śląskiego i okolic, czyli co warto zobaczyć (np. w piątek przed rozpoczęciem zajęć lub w krótkim czasie wolnym)

 1. Zespół domów tkaczy – znajdujący przy ulicy Sądeckiej w Chełmsku Śląskim. Zespół dwunastu domów tzw. „Dwunastu Apostołów” z 1707 r., wybudowany z inicjatywy cystersów z Krzeszowa dla tkaczy płótna z Czech.
 2. Pocysterskie Opactwo w Krzeszowie (8,5 km od Chełmska – 8 min jazdy samochodem) – kompleks najwyższej światowej klasy zabytków, których początki sięgają XIII wieku. Opactwo nazywane “Europejską Perłą Baroku”, wcześniej zamieszkane przez benedyktynów i cystersów.
 3. Adrspach w Czechach (21 km od Chełmska- 25 min. jazdy samochodem) – niezwykłe skalne miasto. Chodząc labiryntem w otoczeniu ponad 100-metrowych, piaskowych skał przeżyjecie przygodę niczym bohaterowie filmu. To właśnie tutaj kręcono „Opowieści z Narnii”.
 4. Spacery po malowniczym lesie otaczającym „Zacisze” np. do Kościółka św. Anny – ok 2 kilometry od miejsca naszego pobytu, na zboczu góry Róg, stoi na uboczu kościółek. Jest to kaplica św. Anny – dawniej miejsce pielgrzymkowe jak wiele w tej okolicy, gdyż znajduje się na dawnych terenach związanych z opactwem w Krzeszowie.

 

Ogólny opis metod, celów i beneficjentów

Warsztaty mają charakter reedukacyjny (ponieważ celem jest przywrócenie właściwego funkcjonowania), profilaktyczny oraz terapeutyczny.

Osoby mające poważne problemy zdrowotne proszone są o wcześniejszy kontakt z nauczycielką ( Ingą Schorowską) w celu upewnienia się, czy forma warsztatu będzie dla nich odpowiednia.

SOMAYOG jest połączeniem współczesnych technik terapeutycznych z jogą klasyczną. Została stworzona w indyjskim International Meditation Institute na początku lat dziewięćdziesiątych przez Danielle Munoz.

Na poziomie fizycznym metoda Somayog pomaga rozluźnić chroniczne napięcia, usprawnia wykorzystanie grawitacji, przywraca kontakt z ciałem i umiejętność właściwego posługiwania się ciałem, zwiększa elastyczność kręgosłupa, mięśni i więzadeł, wzmacnia mięśnie posturalne, działa terapeutycznie w dolegliwościach układu ruchu, wspomaga ekonomiczne oddychanie i pracę z energią za pomocą oddechu. Natomiast na poziomie psychicznym umożliwia wyciszenie umysłu, mniejszą podatność na stres, lepsze wyrażanie siebie i efektywne zarządzanie swoim życiem, poprawia umiejętność relaksacji i koncentracji, wzbogaca postrzeganie. Regularna praktyka podnosi komfort życia i niweluje negatywne skutki stresu. Jest doskonałym wprowadzeniem do jogi dla początkujących i wyzwaniem dla zaawansowanych adeptów, którzy będą w stanie docenić subtelność tej metody.


PROGRAM WARSZTATU:

 • praca z układem nerwowym (usprawnianie zmysłu kinestetycznego, który informuje o napięciu mięśni i ostrzega przed niewłaściwym użyciem ciała: ćwiczenia świadomości ciała, użycie grawitacji, nauka rozpoznawania i tonizowania nadmiernego napięcia mięśni)
 • komfortowa praca z układem ruchu (rozciąganie przykurczów mięśniowych, wzmacnianie osłabionych partii ciała, aktywizacja mięśni posturalnych, wzmacnianie mięśni głębokich)
 • manualne techniki autoterapii
 • jogiczne praktyki oddechowe (pranayama)
 • ćwiczenie sprawnego umysłu (techniki koncentracji, relaksacji, podstawowe techniki medytacji)
 • podstawy pracy z energią życiową


DLA KOGO?

Dla wszystkich, którzy potrzebują wytchnienia i relaksu, żyją w stresie, czują potrzebę zmiany stylu życia oraz są zainteresowani usprawnieniem swojego organizmu, poprawieniem postawy i możliwości ruchowych.

Somayog bazuje na zasadzie przyjemności, gdzie słuchając potrzeb swojego ciała pozwalamy mu się prowadzić w komfortowych zakresach. Warsztat adresowany jest do osób w każdym wieku, także z ograniczoną sprawnością ruchową, ponieważ oferuje możliwości terapeutyczne.

Wskazania do udziału w warsztacie:

 • podwyższone napięcie mięśniowe i emocjonalne, trudności w rozluźnianiu się
 • bóle pleców/głowy/stawów w czasie pracy lub codziennych czynności
 • problemy ze snem
 • wysoki poziom stresu
 • stan po urazie (wypadku, zabiegu), trudności z powrotem do aktywności fizycznej
 • długotrwałe konsekwencje traumy fizycznej lub psychologicznej
 • skłonności do depresji
 • HSP (podwyższona wrażliwość).


TECHNIKA ALEXANDRA

to metoda przywracania naturalnego funkcjonowania organizmu poprzez poznanie i zmianę szkodliwych wzorców determinujących nasze działanie i zachowanie. Ciało i umysł są traktowane jako nierozłączna całość, więc wpływając na jeden element powodujemy zmianę w drugim. W Technice Alexandra pracujemy nad przywróceniem naturalnych nawyków ruchowych i emocjonalnych poprzez analizę i korektę codziennych czynności, pozycji i reakcji, a także zmieniając nasze reakcje powstające w sytuacji stresowej. Poprzez zmienione użycie ciała, wspomagające techniki oddechowe i świadome rozluźnianie napięć możemy kształtować pożądane reakcje emocjonalne.


PROGRAM WARSZTATU:

 • budowanie kontaktu z własnym ciałem i jego reakcjami,
 • rozpoznanie własnych nawyków ruchowych, posturalnych i oddechowych i zmiana niepożądanych nawyków na naturalne – przywracanie swobody ruchu i koordynacji,
 • niwelowanie nadmiernych napięć mięśniowych w pozycjach statycznych oraz podstawowych czynnościach,
 • techniki usuwania psychofizycznych skutków stresu i negatywnych emocji,
 • sztuka ekspresji w sytuacji podwyższonego stresu (np. występ publiczny); techniki emisji głosu,
 • dostosowanie codziennych pozycji i czynności do indywidualnych potrzeb,
 • poszukiwanie gracji i lekkości w działaniu i odczuwaniu.


ZAPRASZAMY:

 • wszystkich zainteresowanych poprawą ogólnego funkcjonowania i zwiększeniem komfortu życia,
 • osoby z dolegliwościami pleców, napięciowymi bólami mięśni, migrenami, cierpiących na bezsenność i inne dolegliwości spowodowane stresem,
 • osoby przebywające długo w pozycji siedzącej lub w innej nieruchomej pozycji, albo wykonujące powtarzalne czynności,
 • artystów, mówców, nauczycieli, osoby cierpiące wskutek tremy, oraz wszystkich, dla których ważna jest psychofizyczna swoboda w wystąpieniach publicznych,
 • sportowców pragnących bezpiecznie trenować i poprawić swoje wyniki w naturalny sposób,
 • osoby o dużej wrażliwości (HSP), dla których stres i nadmierne tempo życia jest źródłem dyskomfortu,
 • wszystkich poszukujących kontaktu ze sobą i pełnego poznania siebie.


NORDIC WALKING

Prawidłowa technika nordic walking nie tylko dostarcza sportowej radości i satysfakcji lecz równiez przynosi wiele korzyści dla naszego zdrowia:

Wpływa na poprawę funkcjonowania mięśni stabilizujących kręgosłup, tworzących tzw. naturalny gorset mięśniowy. Kształtuje smukłą, sportową sylwetkę. Wzmacnia serce, wspomaga pracę układu krążenia I układu limfatycznego. Dzieki intensywnej pracy klatki piersiowej wzmacnia mięśnie oddechowe.

Pozytywnie wpływa na ogólną kondycję ruchową. Pozwala jednocześnie ćwiczyć wytrzymałość, siłę I zakresy ruchomości w stawach. Wpływa na znaczny wzrost siły tylnych mięśni ramion, przedramion oraz dłoni. Zwiększa odporność organizmu jak kazdy wysiłek wytrzymałościowy, zwłaszcza podejmowany w różnych warunkach atmosferycznych.


FACE FITNESS

Gimnastyka mięśni twarzy to naturalna i skuteczna metoda wygładzania zmarszczek i co najistotniejsze, także zapobiegania ich powstawaniu. Podstawą działania tej metody jest znajomość techniki i systematyczność stosowania.

Szczegóły

Start:
20 marca @ 08:00
Koniec:
22 marca @ 17:00

Miejsce

Agroturystyka Zacisze
ul. Sądecka 83
Chełmsko Śląskie, Polska
+ Google Map